Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 8-22 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Už to nejde déle tajit
Už to nejde déle tajit
30.01.2021
Vážení zákazníci, milovníci saténu a všichni, kdo milujete pohled na cokoli, co se leskne.
 
Už to nejde déle tajit. Covid nám začíná působit komplikace. Do konce tohoto roku se dali veškeré procesy spojené s výrobou našich produktů zvládat, ač jsme se potýkali se zpožděním dodávek materiálů. Dovolte mi prosím nastínit současnou situaci a věnujte pár minut následujícím řádkům, které se mi nepíší lehko.
 
Současná situace v naší zemi a EU velmi komplikuje dodávky nových materiálů. Bohužel některé továrny v zahraničí, které zpracovávají vlákna nebo vyrábí a barví látky, se potýkají s nedostatkem surovin na výrobu nebo nedostatkem zaměstnanců. Dále se k tomu nabalují komplikace s dopravou. Vysoké procento firem a společností bylo nuceno svou činnost pozastavit, zpomalit nebo ukončit.
Tyto firmy k dopravě svých finálních produktů nebo polotovarů často využívají kontejnerovou nebo leteckou dopravu. Tím pádem je složitější přepravit materiál do velkoskladů. Veškerá letecká, kamionová i lodní přeprava je zpomalena. Standartní dodací lhůty se násobí dvěma, pokud je vůbec výrobce schopen látku dodat.
 
Už takto složitá situace je dále komplikována nedostatkem materiálů v našich velkoskladech, kde upadá nákupní síla. Ve velkoskladech se silně selektuje nákup pouze určitý druh látek, nákup ostatních materiálů velmi klesá. Tím se hromadí látky, které se momentálně nekupují a naopak začíná být nedostatek druhů, které se nejvíce prodávají. A ty výrobce není schopen dodávat ve standartních dodacích lhůtách. Dostáváme se tak všichni do uzavřeného kruhu.
 
To celé má vliv na cash-flow velkoobchodů. Klesají obraty a nemají zisk, z kterého mohou nakupovat nové materiály. Další faktor tu hrají zaměstnanci. Kdy už se firma, výrobce, prodejci potýkají s nakaženými zaměstnanci nebo zaměstnanci v karanténě.
 
Bohužel, takzvanou třešničku na dortu, v podobě hovna, tomu všemu nasazuje vláda, která jde proti nám všem a věc pouze komplikuje. Místo pomoci nám podnikatelům a živnostníkům láme všem vaz, který už takto máme přeražený.
 
Jsme rádi, že i přesto jste s námi a stále si u nás objednáváte vaše oblíbené produkty. Věřte, že se objednávkám, výrobě a následné expedici věnujeme intenzivně. Musíme hodně improvizovat, abychom si zajistili stálé dodávky kvalitních materiálů.
 
Prosím, dejte nám čas, na vyřízení objednávek. Potřebujeme ho více, než při první pandemii na jaře a podzim minulého roku. Mějte prosím pochopení, pokud se dodací lhůty prodlužují.
 
Vaše objednávky vyřídíme a produkty dostanete.
S úctou Jan Sexaten Jurik