Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 8-22 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak vybrat postel II. díl
03.02.2018
Komentáře (0)

Jak vybrat postel II. díl

PALANDA

Palanda je výborná volba pro prostory s vysokým stropem nebo pro ty, co mají víc dětí než metrů čtverečních volného prostoru. Pokud jsou dvě děti v jednom pokojíčku, palanda jim umožní více prostoru na hraní, a je před vámi už jen to nejlehčí – domluvit se, kdo chce spát nahoře a kdo dole.  Pro toho, kdo zvolí umístění palandy v místnosti s vysokými stropy, je důležité dobře odhadnout, kolik prostoru chcete mít pod postelí, abyste si v případě posezení pod palandou neudělali bouli. Každopádně posezení pod palandou je velice pěkné a způsob takto zařízených pokojů či bytů, při správné kombinaci nábytku a doplňků, působí velice příjemně a útulně a především neokázale.

Nakonec bychom neměli zapomenout palandu opatřit pevnou ohrádkou proti pádu z postele. Určitě jsme každý z nás jednou spadli z postele, a není to nic příjemného. Pokud byste měli sen, ve kterém padáte, pak by jistě nebylo příjemné probuzení na zemi, z pádu i třeba dvou metrů. Pokud budou na palandě mít hnízdečko dva spáči nebo i dokonce více spáčů a budou si chtít po večerech zařádit, nezapomeňte si promyslet i jiné důležité věci. Jako třeba přilepit polštář na strop nebo pořízení ochranných helem.

V tomto mají válendy a palandy velikou výhodu, oproti rozšupovacím a jinak rozkládacím gaučopostelím, kde bývá pouze malý úložný prostor a manipulace s rozkládáním nebývá pohodlná. Navíc, pokud vám po podlaze budou jezdit jakákoliv kolečka, brzy se vám do koberce nebo podlahy vyjezdí kolejničky.

POSTEL PRO DVA SPÁČE

Pro ty, kdo mají prostor a chtějí si pořídit klasickou postel, doporučujeme poctivou postel, aby vydržela léta. Je lepší si připlatit o něco víc za kvalitu. Je úžasné, kolik možností výběru dnes trh nabízí. Kdo si přesto nedokáže najít postel, u které by to byla láska na první pohled, si může nechat postýlku vyrobit přesně tak, jak se mu líbí. Zručný a šikovný truhlář vám zhotoví postel, která bude originální a budete ji mít jen vy. Domluvte se s truhlářem, kolik si bude účtovat za materiál a kolik za práci, a zeptejte se i u konkurence. Určitě se cena hotového výrobku bude lišit.

Nechte si ukázat výrobky od truhlářů, pokud vám je nedoporučí někdo známý, který s ním byl spokojen, abyste viděli jeho práci a kvalitu. Každý truhlář si nechá svoji práci dobře zaplatit, a výrobek musí být za vaše peníze perfektní. Na dřevu je vidět každá píle a každá část, kterou opracoval. Je velice hezké, obzvláště pokud máte rádi přírodu a stromy, finální postel nechat nalakovat pouze bezbarvým lakem a nechat vyniknout originální kresbu dřeva.

Těm, kdo si vyberou z nabídky obchodů, stačí jen promyslet, zda chtějí klasickou postel, letiště, a zda chtějí v posteli úložný prostor. I když nebude úložný prostor v posteli, pod ní se také vždycky vejde spousta pokladů. Pěkné jsou postele s různou kombinací dřeva a chromu či oceli. Navíc postel s různými tyčemi vyhovují různým postelovým večerním hrátkám.

Při koupi matrace doporučujeme určitě investovat do kvalitních matrací, protože od kvalitního spánku se odráží celý váš každodenní život. Doporučujeme pořídit si na dvoulůžko matraci vcelku, aby mezi dvěma matracemi nevznikala nepohodlná mezera. I když pro někoho, kdo se večer co večer dohaduje, která část postele je čí a pořád řeší, kdo komu leze na jeho půlku, mohou oddělené matrace vyhovovat.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Naše videa

© Copyright 2012 Jan Sexaten Jurik
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz